Co dalej?

WSTĘPNE WYNIKI

Wynikiem tych 10-letnich obserwacji było wiele interesujących odkryć, którym teraz zaczynamy się przyglądać. Niektórymi z tych wczesnych wniosków podzieliliśmy się z wybraną grupą weterynarzy podczas specjalnego sympozjum, które odbyło się w marcu 2015 roku w Madrycie w Hiszpanii. Naszym kolejnym krokiem jest przegląd wszystkich informacji, jakie zebraliśmy, aby podjąć próbę odkrycia innych przyczyn wysoce udanego starzenia się i wyjątkowej długości życia. 16- i 17-letnie labradory, które pod względem fizjologicznym odpowiadają człowiekowi w wieku 100 i więcej lat, oraz ich zdrowe życie kryją wiele wskazówek, które mogą pomóc wszystkim psom żyć długo i zdrowo.

co dalej copySTARE PSY MOGĄ NAUCZYĆ NAS NOWYCH SZTUCZEK

Eksperci uważają, że te „najstarsze ze starych psów”, takie jak 16- i 17-letnie labradory, które osiągnęły wyjątkowy wiek, mogą kryć kilka istotnych wskazówek co do tego, dlaczego psy mogą być odporne na pewne choroby takie jak nowotwory, a te wskazówki mogłyby przynieść korzyści również ludziom. Jak powiedział profesor David Waters, jeden z członków naszego projektu badawczego EUKANUBA Longevity:
„W wysoce udanym starzeniu chodzi w całości o to, aby zachować aktywność w sposób właściwy dla wieku. Wysoce udane starzenie się przekłada się również na bycie elastycznym, zdolnym do reagowania, jak również odpornym na choroby”. Obecnie pracujemy z naszymi ekspertami w dziedzinie weterynarii nad oceną wszystkich wyników naszych obserwacji, po to, aby móc konstruować dalsze zalecenia dla dobra wszystkich psów i ich właścicieli z nadzieją, że więcej psów może mieć zdrowe i długie życie.