EUKANUBA: pomagamy odkryć sekrety długiego i aktywnego życia

pomagamy odkryć

UDANE STARZENIE SIĘ

pomagamy copyEUKANUBA rozumie, że między kochającym  psem i jego oddanym właścicielem istnieje  szczególna więź. Chcemy, aby nasi
ulubieńcy mieli zdrowe, szczęśliwe życie i zależy nam, aby najdłużej, jak to możliwe, cieszyć się tym  szczególnym poczuciem szczęścia, jakie daje posiadanie psa. W miarę upływu czasu będziemy obserwować jak impulsywny szczeniak przekształca się w dojrzałego dorosłego psa, a potem, jak nasz dorosły towarzysz  staje się seniorem. W miarę starzenia się psa,  zauważamy, podobnie jak we własnym życiu, że zachodzą pewnych nieuchronne zmiany.  Sierść psa może posiwieć, jego ruchy stają się powolniejsze, a jego ciało wskutek utraty masy mięśniowej zaczyna zmieniać swój kształt. A co, gdybyśmy mogli sprawić, aby te nieuniknione zmiany związane ze starzeniem były dla Twojego lojalnego towarzysza możliwie jak najbardziej komfortowe, pozwalając mu nadal prowadzić zdrowe i szczęśliwe życie? To właśnie nazywamy udanym starzeniem się. Ale czy to naprawdę jest możliwe? Dla przyszłego dobra wszystkich psów i właścicieli, postanowiliśmy spróbować pomóc odpowiedzieć na to pytanie.

POMAGAMY ODKRYĆ TAJEMNICE UDANEGO STARZENIA SIĘ

Aby możliwie jak najwięcej psów mogło prowadzić szczęśliwe i zdrowe życie, EUKANUBA ponad 11 lat temu, w lipcu 2004 roku podjęła się odkrycia niektórych z tajemnic udanego starzenia się. Wiemy, że dieta jest głównym czynnikiem pomagającym wszystkim gatunkom osiągnąć zdrowe i długie życie, więc chcieliśmy zaobserwować, jakie korzyści dla zdrowia i potencjalnej długości życia psów ma podawanie im jedynie karm premium EUKANUBA. W przypadku każdego psa podawanie karmy EUKANUBA odbywało się łącznie z zachowaniem wysokiego standardu odpowiedniej opieki (weterynaryjnej i hodowlanej).

Latem 2004 roku 39 dorosłych psów rasy Labrador Retriever zaczęło otrzymywać karmy EUKANUBA. Wszystkimi z nich opiekował się zespół oddanych specjalistów. W skład tego zespołu wchodzili weterynarze, behawioryści, dietetycy, i , co najważniejsze, osobisty opiekun, który dbał codziennie o dobro psa, jak gdyby był członkiem rodziny.

CZEGO SIĘ DOWIEDZIELIŚMY?

W okresie życia tych labradorów prowadzono wiele kluczowych obserwacji, których celem było sprawdzenie, jak możemy pomóc wszystkim psom osiągnąć długie i zdrowe życie. Przez ponad 10 lat EUKANUBA prowadziła obserwacje, które mogą pomóc ujawnić niektóre z sekretów udanego starzenia się naszych psów. Aby dowiedzieć się więcej o tym, przejdź do zakładki „Wyniki naszych obserwacji”